HISTORIE ROKU 2013

KOUZELNÉ VÁNOCE - vánoční dárek naší knihovny a obce Modrá všem dětem, který si rozbalily den před Štědrým dnem. Zavítal k nám kouzelník a bavič Jiří Hadaš a k velké radosti dětí byla jeho šou plná dárků a veselosti. Akce se zúčasnilo více než 60 dětí.
             více obrázků ve fotogalerii
 

VÁNOČNÍ DÍLNIČKA - ve čtvrtek 12. prosince 2013 jsme s menšími děvčaty vyráběly andělíčka z kukuřičného šustí. Ještě předtím jsme si četly o vánocích ve Švédsku z knihy Astrid Lindgrenové Děti z Bullerbynu. Dívenky ochutnaly z vánočního cukroví paní knihovnice a velmi ocenily vánoční čaj. 

               více obrázků ve fotogalerii
 
 
Vstupní dveře našeho obecního úřadu vyzdobil v předvánočním čase adventní věnec, který vytvořily mladší skautské děvčata ve vánoční dílničce v naši knihovně. 
 
Maminky t.č. na mateřské dovolené  se sešly v naší knihovně na vánoční dílničce, a společně zhotovily vánoční dekorace. A že se jim povedly, to určitě uznáte sami. 
více foto ve fotogalerii...

 

V soutěži, vyhlášené Knihovnou BBB v Uherském Hradišti o nej- knihovníka, knihovnu našeho regionu za rok 2012, získala naše knihovnice a knihovna 3. místo z celkových 60 neprofesionálních knihoven okresu Uherské Hradiště. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na setkání starostů a knihovníků dne 19. 11. 2013 v Uherském Brodě.  

Ocenění je pro nás velkou poctou a povzbuzením pro další rozvoj a aktivity v naší knihovně. Děkuji Vám všem, kteří do knihovny chodíte a čtete knížky, protože bez Vás, bychom ocenění nezískali. Těším se na další setkání u nás v knihovně. Vaše knihovnice

Na podnět pana ředitele naší základní školy, připojuje se i naše knihovna k projektu Celé Česko čte dětem. Za tímto účelem navštívila paní knihovnice první třídu ve škole v den 2. září, kdy děti přišly do školy spolu se svými rodiči. Pověděla jim o tomto projektu a vyhlásili jsme soutěž o nejlépe ohodnocenou rodinnou fotografii na téma "Čteme dětem". Hodnotit fotografie budou samy děti ve své třídě. Tak se těšíme na Vaše "čtecí foto".

www.celeceskoctedetem.cz/

Týden knihoven 2013

V rámci  celostátní akce "Týden knihoven", ke které se připojila také naše knihovna, uskutečnily se u nás dvě milé návštěvy.

Na pozvání paní knihovnice navštivili naši knihovnu předškoláci z Mateřské školy na Velehradě. Osmnáct dětí se seznámilo s prostředím místní knihovny a  prolistovaly si dětské knížky. Paní knihovnice jim přečetla pohádku a na památku dostaly knižní záložku. Druhá návštěva byla ze Základní školy na Velehradě. Knihovnu navštívili žáci sedmé a osmé třídy a mnozí z nich se divili, že máme v Modré knihovnu. Žáci se zúčastnili přednášky o nebezpeční na internetu, dozvěděli se něco o nových knihách pro mládež a snad už budou vědět, kam si mají pro knížku přijít..... Děkujeme touto cestou paní Mgr. Libuši Pavlicové za její prezentaci. 

Autorské čtení s paní Kateřinou Dubskou, autorkou románu Člověk Gabriel se uskutečnilo dne 6. září 2013 od 18,30 hod v naší knihovně. Děkuji všem, kteří se našeho setkání zúčastnili.  Vaše knihovnice

    více foto ve fotogalerii        

Dne 1. září 2013 se uskutečnilo setkání spoluobčanů v místním Obecním domě - bývalé škole za účelem připomenutí si 100. výročí od jejího vybudování. Pamětníci si se zájmem prohlídli výstavu historických fotografií. V kulturním programu vystoupily naši nejmenší - soubor Modřánek s pásmem Když jsem já šel do školy, pamětníci zavzpomínali při výpisu ze školní kroniky o výstavbě školy a jejich kantorech. Členky klubu knihovny přednesly část Shakespearovské tragedie Romeo a Julie a celou akci doprovázela cimbálovka Liša z Modré. Setkání, výstavu historických fotografií a celý scénář připravila paní knihovnice. Akce se zúčastnilo více než 100 pamětníků.

více foto ve fotogalerii

Romeo a Julie 

Dne 21. srpna předvedly členky klubu naší knihovny  část tragedie Romeo a Julie v kostelíku Sv. Jana v Modré. Pozváni byli rodiče a přátelé vystupujících. Děti nastudovaly svoje vystoupení v naší knihovně pod vedením naší paní knihovnice. Přes nemalou trému, mělo představení velký úspěch.

 

Už jsem čtenář - prváci v knihovně

V horkém červnovém dni navštívili naši knihovnu žáci první třídy, aby se pochlubili svými prvními krůčky ke čtenářským dobrodružstvím. Děti si přinesly svoje oblíbené knížky, o kterých jsme si povídali. 

+ další foto ve fotogalerii

Setkání se čtenáři druhé třídy základní školy v kostelíku dne 19.6.2013

Opět v horkém červnovém dni jsme se s dětmi druhé třídy sešli v chladivém stínu kamenného kostelíka. Děti nám ukázaly knížky, které si čtou. Paní knihovnice odměnila nejaktivnější dětskou čtenářku modřanské knihovny a také jsme si povídali o našich předcích. 

více foto ve fotogalerii

Beseda se spisovatelkou Kateřinou Tučkovou

7. ČERVNA 2013 se uskutečnila beseda, autorské čtení a autogramiáda se spisovatelkou Kateřinou Tučkovou, autorkou románu Žítkovské bohyně. Zaplněný přednáškový sál v podkroví knížecího paláce v modřanském archeoskanzenu přivítal úspěšnou spisovatelku písničkami z moravsko- slovenského pomezí v podání Mužského pěveckého  sboru z Modré . Nechyběly ani obrázky a dokumentace ke knize Žítkovské bohyně. Při závěrečné autogramiádě proběhla také otevřená beseda se čtenáři. DĚKUJEME

 více foto ve fotogalerii ...

Exkurze do Knihovny Beneše Bedřicha Buchlovana v Uherském Hradišti

Ve čtvrtek 23. května 2013 jsme navštívili knihovnu v Uherském Hradišti. Dozvěděli jsme se něco z historie této knihovny, prohlédli jsme si dětské oddělení, čítárnu i oddělení pro dospělé čtenáře. Někteří  si vyzkoušeli také jejich počítač. Ale ze všeho nejvíce nás zaujala jízda ve výtahu, kterou jsme si opravdu hodně užili. 

Naše akce Andersen           

V podvečer 5. dubna  se sešlo v naší knihovně 27 dětí na  povídání o knihách,  pohádkách  a společném čtení. Některé menší děti doprovodily maminky a přišly také babičky.  Pohodová nálada a radost byla hlavním cílem tohoto setkání a ten jsme splnili na 100 %.  

další foto ve fotogalerii