Historie knihovny rok 2014

Březen - měsíc čtenářů

V rámci měsíce, který je věnován čtenářům a knihám jsem navštívila v naší ZŠ svoji oblíbenou třetí třídu. Vyučovací hodina, kterou jsem s dětmi strávila byla příliš krátká a ani jsem jim nestihla nic přečíst. Zato děti mi přednesly úžasné básničky Jiřího Žáčka, vyplnily dotazníky o jejich povědomí o naší knihovně a pak jsme zjistili, kdo ve třídě nejrychleji čte. Pak jsem je ještě zaúkolovala ohledně přečtení knih od spisovatelky Ivony Březinové, která nás v červnu navštíví a byl konec. Improvizovanou hodinu jsme měli v altánku ve školní zahradě, a samozřejmě jsem si to zapomněla nafotit.  Na chodbě před třetí třídou jsem ještě zahlédla výstavku dětských výkresů, které najdete   v e    f o t o g a l e r i i.

Prvňáčci - hodina knihy v knihovně

V únoru navštívili naši knihovnu prvňáčci v rámci plnění projektu Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka. Povídali jsme si o půjčování knih, paní knihovnice četla z knížky Františka Nepila Já Baryk, děti si zahrály slovní kopanou, každý dostal Sluníčko a plnil zadané doplňovačky a hádanky. Závěrem si děti prohlédly nové dětské knihy v naší knihovně. Velkou radost má paní knihovnice z toho, že všichni prvňáčci z naší obce navštěvují pravidelně knihovnu.

Beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou 9.6.2014

Naše knihovna připravila dvě besedy s paní Ivonou Březinovou v Základní škole na Velehradě. První beseda byla pro žáky prvního stupně, druhá pro starší žáky.  Součástí besed bylo také pasování prvňáčků za čtenáře v rámci projektu "Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka". Po besedách se paní spisovatelka podepsala na tabuli osobností v budově ZŠ.

Večer s Andersenem

Oslavili jsme pana Andersena a jeho pohádky v pohádkovém prostředí našeho podvodního tunelu v Živé vodě na Modré. Na naše pozvání přišel mezi nás ilustrátor a spisovatel Jan Opatřil a jeho povídání o Kapříkovi Metlíkovi, jeho kamarádech a nástrahách, které na rybky číhají v rybnících, děti i dospělé velmi bavilo. Poté jsme zpívali, malovali, hráli hry. Přišly se na nás podívat také rybky, a i když v noci většinou spí, tak si takový noční potlach nenechaly ujít. Celkem asi 50 účastníků této akce bude mít na co vzpomínat.

Podzimní výtvarná dílna

V sobotu 18. října jsme se sešli v knihovně s úmyslem vytvořit si podzimní věnečky. Fotografie najdete ve fotogalerii. Další dílničky připravujeme před vánocemi v adventním čase, nezapomeňte také přijít. Je to moc fajn.

Úspěch naši knihovny

S potěšením Vám oznamuji, že naše knihovna byla v letošním roce oceněna titulem  "KNIHOVNA  ROKU  ZLÍNSKÉHO  KRAJE  2014". Odměnu ve výši 10.000 Kč použijeme na nákup nových knih. Děkuji všem čtenářům a těším sa na další setkání u nás v knihovně.

Vánoční dílnička 29. prosince 2014

další foto ve fotogalerii

Mikulášská besídka pro seniory 2.12.2014

Paní knihovnice připravila pro naše seniory mikulášský podvečer plný hudby a poezie. Na besídce vystoupily místní děti, zahrály, zazpívaly a zatancovaly babičkám a dědečkům. Ke společné besedě zahrála harmonika a přítomní si také zazpívali. K pohoštění jsme připravili chuťovky, perníčky a vínečko.

Vánoční knihovna dětem

Dne 22. prosince se v zasedací místnosti OÚ v Modré  sešlo na 70 dětí a rodičů s paní knihovnicí k připomínce vánočních svátků a paní knihovnice nadělovala malé dárky dětem, které se aktivně zúčastnily vyhlášené soutěže v naši knihovně a třikrát za tři měsíce navštívily modřanskou knihovnu a přečetly si vypůjčené knihy. Poté následovala dětská schow v podání mistra kouzel Jiřího Hadaše. Atmosféra byla přímo úžasná. Nashledanou za rok.

V pátek 12. prosince jsme v knihovně zdobili perníčky

Knihovna provoněla upečeným cukrovím a přítomné dámy si umíchaly bílou polevu. Poté jsme zdobili a zdobili. Z hotových výrobků jsme s dětmi vyzdobily adventní věnec na dveře obecního úřadu. Snad se bude líbit.